اخبار

پذیره‌نویسی جواهر تمدید شد

پذیره‌نویسی دوازدهمین صندوق طلا با نماد جواهر که از دیروز در بورس کالای ایران آغاز شد و با موفقیت به اتمام رسید ،به دلیل استقبال گسترده سرمایه‌گذاران به مدت دو روز کاری دیگر تمدید شد. پذیره‌نویسی امروز از ساعت ۱۱:۳۰ آغاز و خرید واحدهای عرضه‌شده در پذیره‌نویسی با کد سهامداری امکان‌پذیر است.
به گزارش اقتصادنما و به نقل از کالاخبر، بر اساس اعلام مدیریت بازارهای مشتقه و صندوق‌های کالایی بورس کالای ایران پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای زاگرس (جواهر) از امروز سه شنبه ۹ آبان ماه به مدت دو روز کاری تمدید شد.

بر اساس این اطلاعیه وعطف به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار با تغییرات امیدنامه در خصوص افزایش سقف واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای زاگرس در دوره مجاز پذیره‌نویسی، این صندوق در نظر دارد ١٠٠ میلیون از واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق مذکور را از طریق بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری (قابل معامله) بورس کالای ایران در روز سه شنبه مورخ ۹ آبان تا چهارشنبه ۱۰ آبان (ساعت ١١:٣٠ تا ١٥) پذیره‌نویسی کند.

صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای زاگرس (جواهر) تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و براساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، پذیره‌نویسی دوازدهمین صندوق طلا با نماد جواهر که از روز گذشته از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه در بورس کالای ایران آغاز شده بود، با استقبال سرمایه‌گذاران یک ساعته به اتمام رسید و با احتساب ۲ میلیون واحد سرمایه‌گذاری ممتاز، ۱۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار جذب شد.

۳۵.۳۹ میلیون واحد توسط خریداران حقیقی و ۶۲.۶۱ میلیون واحد نیز توسط خریداران حقوقی خریداری شد.معاملات ثانویه واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری طلای زاگرس (جواهر) نیز پس از اتمام پذیره‌نویسی و ثبت صندوق، در بازار صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله بورس کالای ایران آغاز می‌شود.

۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۲۵
|
تعداد بازدید : ۱۹
کد خبر : ۳,۷۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید