اخبار

روحانی در روزهای آتی رسما «اقدام متقابل برجامی» ایران را اعلام می‌کند

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس اعلام شد رئیس‌جمهور احتمالا فردا یا پس‌فردا به صورت رسمی درباره برجام اعلام نظر می‌کند.

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز پارلمان،‌ اظهار داشت: در جلسه امروز رئیس مجلس یک سری اطلاعات درباره مسائلی که درباره برجام پیش آمده است مطرح کرد.

وی افزود: در این جلسه اعلام شد که رئیس جمهور احتمالا فردا یا پس‌فردا به صورت رسمی درباره برجام اعلام نظر می‌کند.

بدری بر همین اساس اضافه کرد: در این جلسه بحث شد که طبیعتا در خروج از برجام بحثی مطرح نیست و در خصوص اقدام متقابل بیشتر مواردی مطرح شد؛ با توجه به عملکرد آمریکا که خرید آب سنگین و نقل و انتقال اورانیوم غنی شده توسط کشورهای متعهد را ممنوع کرده قرار است تصمیمات و اقدامات متقابل صورت گیرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبیعتا بر اساس تفاهم نامه دوجانبه ما هم دارای اختیاراتی هستیم و حتما باید اقدام متقابلی داشته باشیم ولی این به معنای خروج از برجام نیست.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز یک نوع اطلاع رسانی برای نمایندگان صورت گرفت و در خصوص تصمیم‌گیری درباره برجام بحثی مطرح نشد و صرفا جنبه اطلاع رسانی برای نمایندگان داشت.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۷
|
تعداد بازدید : ۹۹
کد خبر : ۳,۳۷۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید