اخبار

ترامپ کسری بودجه آمریکا را ۲۱ درصد افزایش داد

ترامپ کسری بودجه آمریکا را ۲۱ درصد افزایش داد
داده‌های و گزارشات جدیدی که توسط فدرال‌رزرو منتشر شده نشان می‌دهد آمریکا به سوی ثبت بزرگترین کسری بودجه سالانه خود پیش می‌رود.

به گزارش اقتصادنما، به نقل از اسپوتنیک، داده‌های و گزارشات جدیدی که توسط فدرال‌رزرو منتشر شده است نشان می‌دهد آمریکا به سوی ثبت بزرگترین کسری بودجه سالانه خود پیش می‌رود و علت آن هم قانون مالیاتی ترامپ و هزینه‌کردهای بالای او در بخش نظامی، عنوان شده است.

در هفته‌ای که گذشت کاخ سفید به رهبری ترامپ، تخمین خود از کسری بودجه امسال را به شدت تغییر داد و آن را بالا برد؛ خیلی بالا . حالا آنها پیش‌بینی می‌کنند که برای اولین بار از ۲۰۱۳ تا کنون، کسری بودجه سالانه دولت از ۱ تریلیون دلار فراتر رود. تنها در ماه جولای ۷۶.۹ میلیارد دلار کسری بودجه گزارش شد که علت اولیه آن افزایش هزینه‌کردهای نظامی و دولتی و کاهش مالیات شرکت‌ها و ثروتمندان است.

خزانه‌داری آمریکا به رهبری استیون منوچین، شاهد آن بوده‌اند که در ۱۰ ماه اول سال مالی ۲۰۱۸ کسری بودجه آمریکا از ۶۸۴ میلیارد دلار فراتر رفته است که ۲۰.۸ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل، جهش داشته است. سی‌ان‌بی‌سی ادعا می‌کند که بیشتر این کسری بودجه مدیون تغییر قانون مالیات در دسامبر ۲۰۱۷ است.

طبق اعلام فدرال‌رزرو درآمد دولت آمریکا تا این‌جای ۲۰۱۸ تنها ۱ درصد افزایش یافته است، چراکه با کاهش چشمگیر پرداخت مالیات شرکتی به دست دولت ترامپ، درآمدهای مالیاتی خزانه‌داری آمریکا به شدت افت کرده است.

طبق این گزارشات، پس از تقویت برنامه‌های حمایتی شرکت‌ها توسط کنگره، کل هزینه‌کردهای دولتی به ویژه در بخش نظامی، ۴.۴ درصد جهش کرده است و حالا دولت با مشکل تامین مالی وام‌هایی روبرو شده است که هر روز در حال افزایش هستند.

تحلیل‌گران بودجه کنگره آمریکا هم تخمین زده‌اند که کسری بودجه ۲۰۱۸ حدود ۱۹ درصد نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش یابد و تا سال ۲۰۲۰ هم کسری بودجه بیش از یک تریلیون دلار شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۰۲
اقتصادنما |
تعداد بازدید : ۳۰۵
کد خبر : ۳,۲۹۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید